Iedereen z'n eigen Identiteitspolisje - Column DFT 6 december
Pro Life verzekering
Ik weet niet precies op basis van welk algoritme Google vond dat ik er behoefte aan had, maar van de week verscheen de Pro Life verzekering op mijn scherm. Pro Life is een christelijke verzekering. Je sluit hier niet zomaar een verzekering af, maar eentje volgens Bijbelse principes, de Principe Polis. Hieronder valt geen transgenderoperatievergoeding bijvoorbeeld. 'De Bijbel vertelt ons dat toen God ons maakte, hij ons genetisch als een man of een vrouw maakte. Het geslacht maakt deel uit van je identiteit. Dit kan niet zomaar veranderd worden', aldus de polisvoorwaarden. Geen vruchtbaarheidsbehandelingen, geen euthanasie, geen abortus, geen antroposofische geneesmiddelen: 'daarom adviseren wij om gebruik te maken van een behandelaar die officieel arts- en zelf christen is.' Wel christelijke relatietherapie ter voorbereiding op het huwelijk en homo-conversie therapie.
Je verheven principes, hoogbegaafde rijvaardigheid en onfeilbare immuunsysteempje
Promovendum voor hoger opgeleiden gaat ook al een tijdje mee. 'Op basis van schadestatistieken zien we dat deze groep minder schade maakt. Op deze manier kunnen wij verzekeringsproducten bieden met een lage premie'. Beide verzekeringen hebben een hoog 'I am a special snowflake gehalte'. Ik ben zó bijzonder, heb zó'n hoogstaande moraal, ben zó hoogbegaafd, dat ik speciale behandeling verdien. De kans dat je misschien tóch een transgender kind op de wereld zet (ja ja, er zijn transgenders met reformatorische ouders), dat je misschien na een verkrachting op het kerkepad tóch een abortus overweegt, dat ook jij met je IQ van 147 dronken in de auto stapt nadat je met de liefde van je leven hebt getinderd, dat je ontslagen wordt ondanks je studies wiskunde en chinees, is weliswaar klein, maar niet ondenkbaar. Een ongeluk zit in een klein hoekje en principes en hoogintelligentie komen soms onder druk te staan. Hyperindividualisme doet het goed in tijden van overvloed, doch slecht in tijden van crisis.
Jezus was solidair
Het grootste probleem met deze special snowflake verzekeringen is het gebrek aan solidariteit. Een verzekering is gebasseerd op het principe dat iedereen wel eens iets kan overkomen, waarvan je dacht dat het jou nooit zou overkomen. Dat je de lasten deelt, omdat je met elkaar betere reserves kunt opbouwen dan alleen. En ja: dan heb je soms de pech om jaren te betalen voor de diabetescontrole van je obese buurman die dagelijks vijf kroketten uit de muur trekt. Voor de bijles van je mavo zoontje dat gewoon een íets lager IQ heeft dan jijzelf. Voor een anti-vaxxer op de IC. Voor het vernielde bushokje op Mallorca door de zoon van je Vindicat vriendje omdat intelligentie toch geen garantie op geslaagde opvoeding geeft. Voor een homo-opa die trauma behandeling ondergaat voor zijn als puber genoten homo-conversie therapie. Voor een pruik voor iemand met kanker terwijl je zelf een hoofddoek draagt. Voor anticonceptie terwijl je zelf lesbisch bent. Voor een nieuwe ruit voor de buren omdat je down dochter weer een bal over de schutting heeft gehenst. Voor de gonorroe behandeling van Rooie Jet. Bij het passeren van de pro-life advertentie vroeg ik me af: wat zou Jezus gedaan hebben? Ik denk dat hij laagopgeleide, slecht autorijdende, hulp zoekende, pijn lijdende, suïcidale, zich prostituerende medemensen maar wat graag had meeverzekerd. Zo was hij wel.
Oeliekoelie
Het beste boek over hyperindividualisme ooit schreef Youp van het Hek. 'Oeliekoelie en andere Goden'. Youp schept daarin het privé Godje Oeliekoelie. Helemaal tailor made op zijn eigen identiteit. Oeliekoelie vindt alles wat Youp doet fantástisch. Ik pleit ervoor om iedereen die een special snowflake verzekering wil afsluiten, door te verwijzen naar de Oeliekoelie Principe Polis. Mag je het helemaal lekker in je eentje doen. Weg met de solidariteit. Alles volgens jouw eigen IQtje en principes. Begin maar vast met sparen. Voor je eenzaamheidsconversietherapie.